אוהדים יקרים,

על רקע פתיחת חלון ההעברות של חודש ינואר, במועדון עושים את מירב המאמצים על מנת לחזק את הקבוצה לקראת החלק האחרון של העונה ועל מנת שהפועל פתח-תקוה תחזור לליגת העל. בשבועות האחרונים, וכך יהיה גם בשבועות הקרובים, עוסקים אנשי המועדון מסביב לשעון על מנת לשפר את האפשרויות הכלכליות שלנו בחודש הקרוב, כולל הגדלת התמיכה מהספונסרים הקיימים שלנו וגיוס תורמים וספונסרים נוספים.

במקביל, אנחנו פונים אליכם, האוהדים, הבעלים של הקבוצה, כדי לקחת חלק במאמצי גיוס הכספים והחיזוק של הקבוצה בחודש הקרוב.

אוהדי הפועל פתח-תקוה ניפצו בקיץ את יעדי הגיוס הראשוניים שהצבנו, אך ביעד האחרון שהוצב טרם עמדנו. במסגרת הקשר עם אדם נוימן, המועדון התחייב כי האוהדים יגיעו לרף שני מיליון השקלים, הסכום אותו אדם העביר העונה להפועל פתח-תקוה. נכון לכתיבת שורות אלו, טרם הגענו ליעד הזה, ועלינו לעמוד בו על מנת להמשיך לקרב אנשים כמו אדם, ואף להרחיב את שיתוף הפעולה עימם.

אנו קוראים לכם, האוהדים, כל אחד לפי יכולתו, לתרום למען הגדלת תקציב המועדון ולמען כך שנוכל לעשות את המיטב כדי להגשים את המטרות שלנו העונה.

שימו לב - לפי סעיף 46, אשר תקף לגבי עמותת הכחולה, תרומה של 190 שקלים ומעלה בשנת מס מזכה בהחזר של 35 אחוז דרך מס הכנסה.

שאלות ותשובות

מהו היעד לגיוס?

מכיוון שבשלב הזה עוד לא ניתן לדעת בדיוק מיהם השחקנים אותם נרצה להחתים ומה תהיה העלות שלהם, הוחלט בשלב הזה שלא לנקוב בסכום מדויק, אך ישנה חשיבות שנעמוד בהתחייבות שלנו מול אדם נוימן וביעד שהצבנו בגובה שני מיליון שקלים. אנו מעריכים כי בפרק הזמן הקרוב יתבהר המצב לגבי כיווני גיוס נוספים של המועדון, ונוכל להציב יעד מדויק יותר.

האם יש שחקן ספציפי שעבורו מגייסים כסף?

לא, וגם לא יהיה נכון מצד המועדון לדבר על שמות ספציפיים. אנחנו מאמינים בקבוצה שלנו ובסגל השחקנים הקיים, אך יחד עם זאת תמיד מחפשים אפשרות להתחזק ואם תמצא העסקה או השחקנים הנכונים, המועדון יהיה זקוק לכמה שיותר משאבים לצורך ההתנהלות בחלון ההעברות.

מדוע הגיוס הפך להיות דבר קבוע?

גיוס הכספים מהאוהדים לא היה דבר אותו חשבו בתחילה אנשי העמותה לקיים על בסיס שנתי (פרט כמובן לחידושי החברות בקיץ). אלא שהמציאות בשטח לימדה אותנו שלמען המטרה שכולנו נמצאים כאן עבורה - שיפור והצלחת הפועל פתח תקוה, דרושים כל הזמן עוד משאבים כלכליים. להפועל פתח תקוה יש תקציב מכובד ביחס לליגה הלאומית, אך השאיפה של כולנו היא ללכת קדימה ולהשתפר כל הזמן, ולכך דרושים עוד כספים.

האם ניתן לקבל זיכוי במס על התרומה?

בהחלט. לפי סעיף 46 אשר תקף לעמותת הכחולה, תרומה של 190 שקלים בשנת מס מקנה זיכוי של 35 אחוזים. כלומר, אם תרמתם 1,000 שקלים לעמותה, תוכלו לקבל החזר של עד 350 שקלים, אך הפועל מקבלת את כל 1,000 השקלים.

האם הגיוס הוא הדרך היחידה של המועדון לגייס כסף כרגע?

לא. הנהלת המועדון וחברי הוועד המנהל מקיימים כל העת, ובעיקר בשבועות האחרונים, פגישות רבות ומגעים עם ספונסרים קיימים ופוטנציאליים במטרה שיזרימו כספים לקבוצה. המאמצים האלו יימשכו בחודש הקרוב ועד לסיום העונה. בתוך כך, התקציב איתו הקבוצה תוכל להתנהל בחלון ההעברות מושפע מגורמים נוספים - הנחיות הבקרה התקציבית וכספים שאמורים להתקבל מגופים שונים.